Header image  

mistrovství čr v curlingu smíšených družstev, Brno, 31.3. - 1.4. 2007

 
line decor
       english version   
line decor

 
 

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

Mistrovství republiky v curlingu mixů 2007

30. března – 1. dubna, Brno

Mezinárodní mistrovství ČR v curlingu – mixy, Moravian Open Curling Mixed 2007 je jediným curlingovým turnajem, který je na Moravě pořádán a zároveň největším turnajem pořádaným v ČR (36 přihlášených týmů). Brněnské kluby 1.CK Brno, CK Valící se šutráky a Rychlopalná Košťata Brno si pokládají za čest, že mohou již popáté tento turnaj uspořádat a prezentovat tak curling brněnské veřejnosti.

Turnaj se uskuteční ve dnech 30. 3.–1. 4. 2007 v Hokejové hale mládeže (Za Lužánkami). Nad turnajem převzal záštitu primátor města Brna Roman Onderka. Spoluorganizátory jsou Český svaz curlingu a Gymnázium Matyáše Lecha. Dalšími významnými partnery jsou město Brno, Jihomoravský kraj, SK Kociánka, firma SAND TEAM a mediálním partnerem je společnost SNIP&Co.

Doprovodný program Moravian Open Curling Mixed 2007 bude tvořen nejen tradičními středoškolskými hrami (úterý, 3. dubna) ale nově také turnajem vozíčkářů Mix Handicap curling Brno (čtvrtek, 5. dubna), curlingovým seminářem pro učitele středních škol a v neposlední řadě také curlingovým dopolednem pro děti z dětských domovů (středa, 4. dubna) a přátelským turnajem brněnských týmů (čtvrtek, 5. dubna). Součástí programu je také curling pro veřejnost (3.–5. dubna), kdy mají všichni příchozí možnost vyzkoušet si curling za asistence zkušených hráčů.

Vzhledem k tomu, že i letos bude vítěz reprezentovat Českou republiku na ME smíšených družstev ve španělském Madridu, očekáváme velký zájem ze strany aktivních curlerů i diváků. Nebudou chybět špičky české extraligy ani týmy ze Švýcarska, Maďarska a Slovenska.

Věříme, že se Mistrovství ČR vydaří, že podnítíme zájem brněnské veřejnosti a představitelů města o tento sport a že v nejbližší době budeme moci začít v Brně pravidelně trénovat.

Tisková konference se uskuteční v pátek 30. března 2007 v 11:00 v prostorách restaurace Hokejové haly mládeže současně s tiskovou konferencí k otevření této haly. Utkání prvního kola začínají ve 13:00. Bude možno poskytovat obrazové záznamy hry.

Turnaj bude oficiálně zahájen v pátek 30.3. v 17:30 a slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v neděli 1.4. v 18:30.

Veškeré podrobnosti o turnaji naleznete na http://www.gml.cz/mixy/.

                                                                                                                                                                Dominik Ženatý

                                                                                                                                                                tiskový mluvčí Moravian Open Curling Mixed 2007

                                                                                                                                                                mail: rpkbrno@centrum.cz     telefon: 777 189 927