VEDENÍ KLUBUKLUB

1. Curlingový klub Brno

První curlingový klub Brno, jak už název napovídá je prvním klubem zabývajícím se provozováním curlingu v Brně. Nejenže je prvním v Brně, je také prvním na Moravě a dokonce prvním mimopražským v celé republice. V začátcích curlingu v Čechách, existoval také klub v Kolíně, ale i ten skončil nakonec opět v Praze.

Brněnský klub vznikl z iniciativy profesorského sboru Gymnázia Matyáše Lercha v Brně na jaře roku 1996. O jeho vzniku se jednalo už od podzimu, ale rozhodnutí padlo až na Den učitelů, 28. března 1996. Tehdy se několik profesorů dohodlo, že to opravdu zkusí a začaly přípravy registrace. Stanovy, daňové číslo, identifikační číslo, přihláška do Brněnského tělovýchovného sdružení, do Českého svazu curlingu, do vlastní soutěže, zřízení bankovního konta a nakonec se mohlo na podzim začít hrát.

V roce 2009 tedy 1. CK Brno začíná již třináctou sezónu a my doufáme, že ani tato nebude jeho poslední. :-) 1. CK Brno stál i při zakládání dalších curlingových klubů v Brně. Valící se šutráky, který má již 10 let činnosti za sebou, a o něco mladší RPK Brno jsou našimi nejbližšími partnery a společně pořádáme Mistrovství ČR v curlingu smíšených družstev (Curling Mixed). Přes všechny potíže spojené s provozováním curlingu ve městě bez curlingového ledu se účastníme nejvyšších curlingových soutěží v ČR, propagujeme město na zahraničních turnajích, ale hlavně nás curling stále baví. Založili jsme tradici, která snad bude pokračovat.

Kdo tvoří 1. CK Brno?

Základem našeho klubu jsou stále profesoři a studenti Gymnázia Matyáše Lercha Brno. V současné době obsazujeme pouze mužské soutěže - tým Brno - Východ hraje 2. ligu a tým Brno - Západ 3. ligu. Samozřejmostí je, že všechny zápasy se hrají ve specializované hale Praze - Roztylech. V roce 2005 do klubu přestoupil tým Kolibris 4, který za nás pod hlavičkou 1. CK Sem Tam Brno hraje nejvyšší soutěž (extraliga) a v posledních třech letech získal mistrovské tituly a reprezentoval ČR na mistrovstvích Evropy a světa.

Velice rádi bychom rozšířili naše řady o juniorské curlery, zatím jim však nemůžeme mnoho nabídnout (tréninky v Praze je dost těžké získat, hala je zcela vytížená), takže se soustředíme na stavbu curlingové haly v Brně a organizaci Mistrovství ČR v mixech.